42 663 76 49, 607 304 304
ul. Bratysławska 5b, 94-032 Łódź
biuro@adanrolety.pl

Rolety czy żaluzje - co wybrać?

Każdy z nas niejednokrotnie zastanawiał się przed zakupem osłon okiennych, który rodzaj wybrać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów osłon przeciwsłonecznych. Wykonane są z różnych materiałów, co wpływa na ich estetykę oraz funkcjonalność.

Żaluzje aluminiowe to dobre rozwiązanie jeśli chcemy uchronić nasze mieszkanie przed nadmiernym nagrzewaniem. Listki żaluzji odpowiednio obrócone nie tylko zapewnią cień, lecz odbiją część promieniowania słonecznego. Niestety wadą żaluzji jest ich czyszczenie. Utrzymanie bowiem żaluzji w nienagannym porządku wymaga ich dokładnego mycia "listek po listku". Bardzo często jest to główny powód rezygnacji z tego rodzaju przesłony.

Rolety materiałowe są produktem praktycznie bezobsługowym jeśli chodzi o czyszczenie. Impregnat, którym pokryte są materiały roletowe, gwarantuje nam pozostanie tkaniny czystej przez długi czas. Kurz dzięki temu nie "trzyma się" rolety i opada podczas podnoszenia i opuszczania. Rolety słabiej chronią pomieszczenia przed nagrzewaniem, lecz lepiej zaciemniają. Jeżeli chcemy uzyskać maksymalne zaciemnienie - rolety z tkaninami podgumowanymi będą najlepsze.