ADAN Rolety Żaluzjew Google+
Aktualności

Rolety zewnętrzne - jaki wybrać rodzaj i sposób montażu?

Rolety zewnętrzne są coraz częściej stosowane w budownictwie. Montowane są na witrynach sklepowych, w domkach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Każdy, kto jest zainteresowany zakupem rolet zabezpieczających, stanie przed trudnym wyborem rodzaju rolety, opcji sterowania oraz sposobu montażu. Wyróżniamy następujące rodzaje rolet zewnętrznych ze względu na ich budowę:

1. Rolety zewnętrzne elewacyjne

Najczęściej spotykany rodzaj rolet. Montowane są zazwyczaj do ściany istniejącego budynku lub bezpośrednio do skrzydła okiennego. Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości zabudowania skrzynki rolety, co wpływa niewątpliwie na estetykę. 

 

2. Rolety zewnętrzne podtynkowe

Podobnie jak rolety elewacyjne montowane są na ścianie lub ramie okiennej. Dużą zaletą tego systemu rolet jest mozliwość wykonania zabudowy rolety od przodu, co sprawia, że skrzynka staje się praktycznie niewdoczna. Montaż tego typu rolet najlepiej wykonać przed  ociepleniem budynku.

3. Rolety zewnętrzne naokienne

 

 

 

4. Rolety zewnętrzne o zwiększonej odporności na włamanie

Data dodania: 01-12-2014

Jakie żaluzje wybrać - aluminiowe czy drewniane?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem osłon przeciwsłonecznych do naszego domu, nierzadko stajemy przed trudnym wyborem rodzaju tego produktu. Wybrać rolety, czy żaluzje?. Jeżeli już wybierzemy żaluzje, musimy się zdecydować jakie. Istnieje bowiem wiele rodzajów żaluzji w zależności od miejsca przeznaczenia oraz materiałów, z jakich zostały wykonane. Poniżej przedstawiam opis żaluzji drewnianych oraz aluminiowych i mam nadzieję, że będzie on pomocny przy doborze odpowiedniego produktu.

Żaluzje drewniane wykonane są zazwyczaj z egzotycznego drewna Baswood lub Abachi, rzadziej z prasowanego bambusa. Żaluzji nie wykonuje się z lipy, sosny, dębu i innych spotykanych w Europie drzew, co niestety wpływa na cenę końcową produktu. Drewno egzotyczne zostaje zabejcowane na odpowiedni kolor oraz w późniejszym etapie lakierowane. Lakier chroni drewno przed promieniami uv oraz zapobiega odbarwieniom. 

Niezaprzeczalną zaletą żaluzji drewnianych jest ich wygląd. Nadają one pomieszczeniu naturalnego i niepowtarzalnego uroku. Umożliwiają one płynną regulację poziomu nasłonecznienia wnętrza. Odpowiednio dopasowne kolorystycznie do mebli lub innych elementów drewnianych tworzą spójną całość wnętrza.  Z uwagi na grubość listków żaluzji drewnianych, należy pamiętać, że żaluzje po zwinięciu zajmują około 12% wysokości. Jako produkt naturalny, żaluzje drewniane mają tendencję do delikatnego ugięcia lamel, co nie może być podstawą reklamacji. 

Żaluzje aluminiowe wykonane są ze stali oraz aluminium. Lamele aluminiowe, dodatkowo lakierowane, są zupełnie odporne na rdzę. Sprzyja to długotrwałej eksploatacji oraz używaniu w pomieszczeniach o większej wilgotności, np. łazienka, basen. Szeroka gama kolorystyczna umożliwia dopasowanie żaluzji alu do każdego pomieszczenia, bardzo dobrze komponują się  w nowoczesnych wnętrzach z zastosowaniem elementów stali, chromu i aluminium. Żaluzje aluminiowe mają bardzo cienkie lamele (ok. 0.2 mm grubości), więc po zwinięciu nie zajmują tyle miejsca, co żaluzje drewniane. Dzięki możliwości zastosowania taśm drewnopodobnych, żaluzje aluminiowe często stają się alternatywą żaluzji drewnianych. 

Data dodania: 16-11-2014

Rolety czy żaluzje - co wybrać?

Każdy z nas niejednokrotnie zastanawiał się przed zakupem osłon okiennych, który rodzaj wybrać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów osłon przeciwsłonecznych. Wykonane są z różnych materiałów, co wpływa na ich estetykę oraz funkcjonalność.

Żaluzje aluminiowe to dobre rozwiązanie jeśli chcemy uchronić nasze mieszkanie przed nadmiernym nagrzewaniem. Listki żaluzji odpowiednio obrócone nie tylko zapewnią cień, lecz odbiją część promieniowania słonecznego. Niestety wadą żaluzji jest ich czyszczenie. Utrzymanie bowiem żaluzji w nienagannym porządku wymaga ich dokładnego mycia "listek po listku". Bardzo często jest to główny powód rezygnacji z tego rodzaju przesłony.

Rolety materiałowe są produktem praktycznie bezobsługowym jeśli chodzi o czyszczenie. Impregnat, którym pokryte są materiały roletowe, gwarantuje nam pozostanie tkaniny czystej przez długi czas. Kurz dzięki temu nie "trzyma się" rolety i opada podczas podnoszenia i opuszczania. Rolety słabiej chronią pomieszczenia przed nagrzewaniem, lecz lepiej zaciemniają. Jeżeli chcemy uzyskać maksymalne zaciemnienie - rolety z tkaninami podgumowanymi będą najlepsze.

Data dodania: 10-11-2014